IPllectual – blog o trendach w świecie IP & TMT

Jesteśmy specjalistami w zakresie prawa własności intelektualnej oraz – a może przede wszystkim – jego entuzjastami.

Ciekawią nas tajemnice nowych technologii oraz nieuchwytność praw autorskich. Z uwagą śledzimy nowe trendy w orzecznictwie, jak również bierzemy aktywny udział w ich ustanawianiu (między innymi na sali sądowej). Z satysfakcją doradzamy przy rejestracji znaków towarowych, wzorów przemysłowych i sprawach związanych z unijną ochroną odmian roślin, z entuzjazmem wspieramy również właściwe funkcjonowanie zasad uczciwej konkurencji na rynku polskim, unijnym i międzynarodowym. Jesteśmy w równym stopniu zainteresowani prawem nowych technologii i sektorem life science, prawem reklamy i mediów, dobrami osobistymi jak i prawami autorskimi.

Naszą pasją i zaangażowaniem, a także wynikającymi z nich wiedzą i spostrzeżeniami, chcemy się dzielić z innymi IPlektualistami – ekspertami z Polski i z zagranicy, pasjonatami bez wykształcenia prawniczego i przedsiębiorcami wszystkich branż (zarówno znającymi tę tematykę na wylot, jak i stykającymi się z  nią po raz pierwszy).

Chcielibyśmy, aby nasz blog pomagał czytelnikom zrozumieć nie tylko korzyści płynące z własności intelektualnej, ale również ryzyka, które ze sobą niesie.

Z doświadczenia wiemy, że własność intelektualna jest obecna w życiu każdego przedsiębiorcy.   W dobie galopującego postępu technicznego, wszechobecnego dostępu do internetu, pojawiających się co rusz nowinek technologicznych oraz znikających granic, nie są w stanie uciec od niej ani mali i średni przedsiębiorcy, ani kluczowi gracze rynkowi.

Jesteśmy jednak głęboko przekonani, że ucieczka nie jest konieczna, a własność intelektualną lepiej poznać i oswoić, a może nawet polubić. 🙂

Zawsze jesteśmy ciekawi zdania innych, dlatego bardzo zachęcamy do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami w komentarzach.

 

Z życzeniami miłej lektury,

Zespół IP & TMT kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr

 

 

Rozumiem X

Używamy plików cookies w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu. Korzystając z naszego serwisu akceptujesz ustawienia cookies.